![To 1o ΕΠΑΛ Ηρακλείου συμμετέχει στο Φεστιβάλ Αστικής Οικολογίας To 1o ΕΠΑΛ Ηρακλείου συμμετέχει στο Φεστιβάλ Αστικής Οικολογίας](https://i0.wp.com/1epal-iraklio.gr/wp-content/uploads/2018/05/bioplastika-1epal-prn.jpg?fit=1292%2C1476&ssl=1)
To 1o ΕΠΑΛ Ηρακλείου συμμετέχει στο Φεστιβάλ Αστικής Οικολογίας
To 1o ΕΠΑΛ Ηρακλείου συμμετέχει στο Φεστιβάλ Αστικής Οικολογίας με διοργανωτές τον Δήμο Ηρακλείου , την εθελοντική οικολογική ομάδα Heraklion Eco Voice και τον φορέα Διαχείρισης και Ανακύκλωσης Απορριμάτων Κρήτης , στον Καράβολα 1-5 Ιούνη με θέμα τα “ΒιοΠλαστικά” , που ασχολείται με την παραγωγή πλαστικών από ανανεώσιμες πηγές με την ιδιότητα να βιοδιασπώνται οταν εκτεθούν στο περιβάλλον . Είναι ένα πρόγραμμα Erasmus+ που συμμετέχει το σχολείο μας με μεταφορά τεχνογνωσίας από τη Γερμανία , Αγγλία και Ρουμανία . Θα είμαστε εκεί όλες τις ημέρες .
![](https://i0.wp.com/1epal-iraklio.gr/wp-content/uploads/2018/05/bioplastika-1epal-prn.jpg?resize=525%2C600&ssl=1)