![O Αρχιεπίσκοπος Κρήτης Ειρηναίος στο σχολείο μας ! O Αρχιεπίσκοπος Κρήτης Ειρηναίος στο σχολείο μας !](https://i0.wp.com/1epal-iraklio.gr/wp-content/uploads/2016/01/eirinaios.jpg?fit=427%2C628&ssl=1)
O Αρχιεπίσκοπος Κρήτης Ειρηναίος στο σχολείο μας !
Σήμερα μας επισκέφθηκε ο Αρχιεπίσκοπος Κρήτης Ειρηναίος για τη γιορτη των Τριών Ιεραρχών . Κάναμε μαζί του μια συζήτηση και τα παιδιά του υπέβαλλαν ερωτήσεις όπου μεταξύ άλλων υποστήριξε ότι ο άνθρωπος δεν κατάγεται από τον πίθηκο , δεν συμφωνεί με σύμφωνο συμβίωσης των ομοφυλοφίλων , δεν θα πάρουμε το τσιπάκι κ.α. πολλά ενδιαφέροντα . Η εκδήλωση έκλεισε με κρητικούς χορούς που χόρεψαν τα παιδιά μας . Δείτε όλη την εκδήλωση , αξίζει !!