Αγώνες Ποδοσφαίρου Αγοριών και Βολευ Κοριτσιών

Το σχολείο μας φέτος πήρε μέρος στα σχολικά πρωταθλήματα του ποδοσφαίρου αγοριών και στο βόλεϊ κοριτσιών. Θα θέλαμε να τους συγχαρούμε για την συμμετοχή τους και την άψογη παρουσία τους εκπροσωπώντας το σχολείου μας.

Τα κορίτσια στο βόλεϊ νίκησαν στο 1ο αγώνα με 2-1  με το 7ο ΓΕΛ Ηρακλείου και έχασαν στο 2ο αγώνα με 1-2 με το 4ο ΓΕΛ Ηρακλείου.

Τα αγόρια στο ποδόσφαιρο  κατάφεραν να προκριθούν στους 8. Έχασαν τον αγώνα της πρόκρισης στους 4 μετά από τον επεισοδιακό αγώνα με το 5ο ΓΕΛ. Ενώ βρισκόταν πίσω στο σκορ με 0-2 στο 1ο ημίχρονο μπήκαν δυναμικά και με σθένος στο 2ο ημίχρονο και κατάφεραν την ισοφάριση 2-2. Τα τελευταία 10 λεπτά ήταν δραματικά με πολύ αγωνία Δυστυχώς όμως δεχτήκαμε ένα γκολ 8 λεπτά πριν τελειώσει ο αγώνας. Οι ομάδα δεν το έβαλε κάτω και πάλεψε για την ισοφάριση.  Δημιούργησε μια απίστευτη φάση που δείχνει το σθένος και την θέληση των παικτών της ομάδας μας που αν είχε αποτέλεσμα τώρα ενδεχομένως να είμαστε στους τέσσερεις. Τελικά χάσαμε 2-4.

Πολλά συγχαρητήρια και στα αγόρια και στα κορίτσια του σχολείου μας για τις στιγμές χαράς που μας χάρισαν.

Μερικά στιγμιότυπα   από τον τελευταίο αγώνα ποδοσφαίρου.