![Επίσκεψη Virtual Innovation Centre Επίσκεψη Virtual Innovation Centre](https://i0.wp.com/1epal-iraklio.gr/wp-content/uploads/2020/02/cdv_photo_001_20200214104926-2-scaled.jpg?fit=1920%2C2560&ssl=1)
Επίσκεψη Virtual Innovation Centre
Οι εταίροι μας από το Erasmus+ πρόγραμμα : “Virtual Innovation Centre” μας επισκέφθηκαν στο σχολείο μας την εβδομάδα 10-14 Φεβρουαρίου όπου ολοκληρώθηκε η εκπαίδευση τους .
Tο σχολείο μας ανέλαβε την εκπαίδευση τους στην κατασκευή λογότυπων και βίντεο τύπου σλόγκαν για τις εικονικές επιχειρήσεις που έφτιαξαν οι μαθητές στο πλαίσιο του προγράμματος . Η όλη εκμάθηση έγινε μέσω κινητών με τη βοήθεια του moodle και ειδικής πλατφόρμας που φτιάχθηκε για τον σκοπό αυτό στην διεύθυνση https://vicedu.eu . Τα μαθήματα είναι διαθέσιμα συνεχώς και μπορεί οποιοσδήποτε να εγγραφεί και να τα παρακολουθήσει .
Μετά την τελετή υποδοχής τους που την είχε αναλαβει ο κος Βαγγέλης Λιόντας με τραγούδια και χορούς από την Ελλάδα τους ξεναγήσαμε στην Κνωσσό , στον Θαλασσόκοσμο και τον Αγιο Νικόλαο , επισκεφθήκαμε το H2B HUB του Εμπορικού Επιμελητηρίου Ηρακλείου με την βοήθεια του κου Γεωργίου Καζγκούτη όπου μας έγινε σχετική ενημέρωση , το αγγειοπλαστείο Χουλάκη στο Θραψανό ,τη Μονή Αγκαράθου, τα Πλαστικά Κρήτης και το ελαιουργείο Βασιλάκη στη Νεάπολη .
Οι εταίροι μας έμειναν τόσο ευχαριστημένοι που το 95% δήλωσε ότι θα ξαναεπισκεφθεί την Κρήτη !!